شبکه اجتماعی ارز دیجیتال "کافه کریپتو"
اخبار جهان

39صرافی ارزدیجیتال در چین بسته خواهد شد!

39صرافی ارزدیجیتال در چین بسته خواهد شد!
نوشته شده توسط کریپتوگرل

39صرافی ارزدیجیتال در چین بسته خواهد شد!

اخیرا کشور چین به مخالفت خود با ارزهای دیجیتال و استفاده از آنها تاکید کرد. در این راستا یکی از نهنگ های بیت کوین نیز بیت کوینی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار انتقال داده است. ممکن است فشارها و سرکوب های اخیر چین بر ارزهای دیجیتال، موجب شده تا این نهنگ بیت کوین مقدار زیادی از این ارز را جابه جا کند.

حمایت اخیر چین از بلاکچین ظاهرا به ضرر بیت کوین و ارزهای دیجیتال تمام شده است. بانک مرکزی چین نیز روش جدیدی را برای سرکوب هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال یافته است.

بانک خلق چین جدیدا هشدار داد که هرگونه اقدام در خصوص ارزهای دیجیتال غیرقانونی است و مردم نباید بلاکچین را با ارز دیجیتال اشتباه بگیرند. چندین ساعت پس از این بیانیه، یک نهنگ بیت کوین تراکنش بزرگی را انجام داد.

یک نهنگ بیت کوین به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون دلار انتقال داد

همانطور که در بالا اشاره شد، تراکنش بزرگی به ثبت رسیده است که نشان می دهد ۴۷,۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۳۴۳.۳ میلیون دلار انتقال یافته است. این سرمایه از یک کیف پول به کیف پول دیگری انتقال داده شده است.

اخبار چین همچنین باعث ریزش شدید بیت کوین در روزهای اخیر شده است. بیت کوین پس از اینکه تا قیمت ۶۹۰۰ دلار ریزش داشت در حال حاضر حدود ۷,۳۰۵ دلار معامله می شود.

کاهش قیمت بیت کوین موجب ریزش آلتکوین ها شد. به طوری که ۱۰ ارز دیجیتال برتر به جز تتر کاهش هایی حدود ۴ تا ۱۰ درصد را تجربه کردند. استیبل کوین تتر در این بازار وضعیت خوبی داشت، به طوری که به رتبه چهارم انتقال یافته است.

چین ارز دیجیتال خود را عرضه می کند

حمایت چین از بلاکچین این امیدواری را به وجود آورده است که این کشور ممکن است ارزهای دیجیتال را تایید کند و روی خوشی به ارزهای دیجیتال نشان دهد. به نظر می رسد با نشان دادن چراغ سبز به بلاکچین توسط دولت چین، علاقه مردم به سمت ارزهای دیجیتال هم کشیده شده است. دولت چین جدیدا ۳۹ صرافی را که به گفته آنها در اقدامات غیرقانونی فعالیت داشته اند، برای همیشه از فعالیت و معامله ارز دیجیتال محروم می کند. البته همچنان این گمانه زنی ها وجود دارد که آیا چین معامله ارز دیجیتال را ممنوع خواهد کرد یا خیر؟!

این کشور با وجود اینکه قصد عرضه ارز دیجیتال ملی خود با نام DCEP را دارد، اما بار دیگر مخالفت خود با ارز دیجیتال را اعلام کرده است که موجب کاهش قیمت ارزهای دیجیتال شده ست. بانک مرکزی چین تایید کرده است که رمز ارز ملی آنها در مرحله آزمایش و مطالعه قرار دارد و قطعا عرضه می شود.

منبع bitcoinist

39صرافی ارزدیجیتال در چین بسته خواهد شد!

مطالب بیشتر

  1. گزارش بسیار مثبت خبرگزاری دولتی چینی«شین هوا» (XinHua) دربارۀ بیت‌کوین
  2. چین هرگز از بیت کوین استفاده نخواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید