اخبار جهان

ایالات‌متحده در تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است

ایالات‌متحده در تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است
نوشته شده توسط کریپتوگرل

ایالات‌متحده در تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است

تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین که در سراسر جهان نصب شده‌اند، از مرز ۶,۰۰۰ عبور کرد. منبع آنلاین CoinATMRadar نشان می‌دهد که در حال حاضر ۶,۰۰۴ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سرتاسر جهان نصب شده‌اند، که ۶۵ درصد آن‌ها در ایالات متحده قرار دارند. با توجه به آمارهای منتشر شده، ایالات متحده در تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است.

تعداد دستگاه‌های خودپردازی که در ماه اخیر در ایالات متحده نصب شده، ۱۰۸ دستگاه بوده است و داده‌های جمع‌آوری شده نشان می‌دهند که تعداد دستگاه‌های خود پرداز بیت کوینی که بطور میانگین در هر روز نصب شده‌اند، ۱۱ عدد بوده است. این آمار ایالت متحده را به عنوان کشوری نشان می‌دهد که بیشترین تعداد نصب ATM بیت کوین در آن انجام می‌شود.

بیش از سه چهارم دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین نصب شده در آمریکای شمالی، در حدود ۲۰ درصد از آن در اروپا و تنها ۲ درصد از آن در آسیا بوده است. تعداد دقیق این دستگاه‌ها در ایالات متحده ۳,۹۲۴ دستگاه، ۶۵۳ دستگاه در کانادا، انگلیس با ۲۷۲ دستگاه و استرالیا با ۱۸۹ خودپرداز بیت کوین در رده‌های اول تا چهارم قرار دارند.

تعداد کل دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین که از ماه ژوئن تاکنون اضافه شده‌اند، ۱,۰۰۰ دستگاه بوده که این آمار نشان‌دهنده رشد قابل توجهی در این صنعت است. دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین، که به آن BTMs نیز می‌گویند، به کاربران امکان خرید بیت کوین را می‌دهد و همچنین بالای ۳۵ درصد آن‌ها نیز قابلیت دو طرفه بودن را دارند، یعنی با استفاده از آنها هم می‌توان بیت کوین خرید و هم بیت کوین فروخت.

در اواسط ماه اکتبر، یکی از این دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین توسط شرکت بیت‌استاپ (Bitstop) در فرودگاه بین‌المللی میامی نصب شد. مدیر عامل و مدیر استراتژی این شرکت، دوگ کاریلو (Doug Carillo) ادعا کرده و توضیح داد که بیت کوین برای مسافران بسیار مفید و کارآمد است:

افراد زیادی ترجیح می‌دهند هنگام مسافرت از بیت کوین به جای پول نقد استفاده کنند، زیرا استفاده از آن امن‌تر و راحت‌تر است. فرودگاه بین‌المللی میامی یک مکان بسیار عالی برای مشتریان ماست تا در سفرهای خود، چه داخلی و چه خارجی، بتوانند به راحتی دلار خود را تبدیل به بیت کوین کنند و بالعکس بیت کوین‌های خود را تبدیل به دلار کنند.

اما هنوز به نظر می‌رسد همه مردم از این رشد و محبوبیت دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین راضی و خوشحال نیستند، به ویژه در ایالات متحده!

بنابر گزارشی که کوین تلگراف منتشر کرد، رئیس تحقیقات جرائم داخلی ایالات متحده، جان فورت (John Fort) گفت که قانون‌گذاری‌ها نسبت به مشکلات بالقوه مالیاتی که با وجود دستگاه‌های خود پرداز بیت کوین پیش می‌آید، نگران هستند.

فورت همچنین افزود:

قانون‌گذاری‌ها می‌خواهند برای تحقق قوانین ضد پولشویی و شناخت مشتریان (KYC) ایستادگی کنند و ما معتقدیم برخی از آن‌ها از سطوح مختلفی از این قوانین تبعیت خواهند کرد.

منبع coinatmradar

ایالات‌متحده در تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین از سایر کشورها پیشی گرفته است

مطالب بیشتر

  1. چگونه پذیرش بیت کوین را اندازه بگیریم؟
  2. ما به آیندۀ غیرمتمرکز نیاز داریم: بیتکوین بخرید!

دیدگاهتان را بنویسید